The Trip to the End of the World
(10-20.11.2005)
Подорож на кінець світу.
Мис Доброї Надії.
Пустеля Кару різко перейшла в гірську місцевість з яскраво-зеленими виноградниками на схилах. В черговий раз здивовані контрастами Африки ми милувалися гірською природою, серпантинами, рівними рядами виноградників і з нетерпінням чекали зустрічі з відомим винним заводом KWV.
До винного заводу нам прийшлось мимоволі познайомитися з будівництвом автодоріг. Гірська дорога перекрита, світлофор, регулювальники і тільки одна полоса дороги довжиною 2-3км, якою користуються всі по черзі.
Таких три ділянки і час втрачено. На винний завод ми не встигли. Ледве вговорили охоронця впустити нас в хол музею. Де зразу відмітили основні вузли і швиденько сфотографувалися.
З метою компенсації за пропущене знайомство ми в ближньому маркеті купили пляшечку вина та бренді цього заводу.
Пролетіли Кейптаун вже під вечір. Виїхали на вузьку дорогу, практично видовбану по середині крутого обриву. Справа стрімко внизу – океан, зліва високо вверх під кутом 90 градусів – скала, інколи догога врізалася глибше в скалу, яка загрожуюче нависала над головою. Враження не передати. Можу тільки сказати, що в машині цілу дорогу звучало ВААУУУУУУ.
І, коли вже добре стемніло, ми добралися до пригороднього містечка Kommetjie на березі океану. На нас чекала половина будинку з окремим в’їздом і повністю обладнана всім необхідним. Тут ми і провели нашу першу дегустацію KWV бренді та вина.
Нічне знайомство з океаном. Виявляється до океану всього 3 хвилини пішки.
Так починалися наші пригоди та ознайомлення з південним кінцем світу. А може і його початком.
Наступний ранок. Детальне планування цілого дня.
Оскільки знаменита Стіл-гора була затягнута густим туманом, ми дослідили мис Доброї Надії (Cape of Good Hope).
І найбільш виступаючу точку мису Cape Point. Остання і є найпівденніша західна точка материка. А, так як вигляд у Cape Point дуже вражаючий, то будемо його вважати кінцем світу.
Край світу у всій своїй красі.
На найвищій точці мису розміщений маяк, де на табличках вказана відстань до визначних географічних місць. До Південного Полюсу рукою подати - всього 6248 км.
Насправді найпівденніша точка материка мис Агулька, але на кінець світу він зовсім не подібний, тому залишимо його, як місце , де зустрічаються два океани. Про останній трохи пізніше.
Мис Доброї Надії традиційно зустрічав нас сильним прохолодним вітром, найсвіжішим і найчистішим повітрям з Антарктики, білосніжним піском, міфічною таємничістю кінця/початку світу, історією відкриття Африки та місцем, де розбилися щонайменше 26 кораблів.
Два хрести встановлені першовідкривачами. Один з них португалець Bartholomeu Dias, який в 1488 вперше обігнув на своєму судні мис і дав йому назву Мис Штормів (Cape of Storms). В 1497 році інший португальський дослідник Vasco da Gama відвідав мис по дорозі в Індію.
Один з найпотужніших маяків в Південній Африці.
Так, як обіцяних на попереджувальних табличках бабуїнів ми не побачили, залишалось назбирати ракушок з кінця світу.
Що з честю виконала жіноча і дитяча половина наших сімей.